اخذ امتحان کانکور شبانه، اختصاصی، مدارس دینی و علمای کرام در پوهنتون بامیان

bu_admin
شنبه ۱۴۰۱/۱۰/۲۴ - ۱۰:۵۸
کانکور

امتحان کانکور سال‏روانِ داوطلبان  بخش‏های شبانه، اختصاصی، علوم دینی و علمای کرام ولایت بامیان و دایکندی، امروز  پنجشنبه مؤرخ 19 جمادی‏الثانی سال 1444 هـ..ق، مطابق 22 جدی سال 1401 هـ.ش، در پوهنتون بامیان اخذ گردید. محفل افتتاحیۀ این امتحانات در پوهنځی تعلیم و تربیه، برگزار و در آن الحاج مولوی عبدالله سرحد والی ولایت بامیان، پوهنمل محمد عثمان څولیزی معاون امور علمی، پوهنمل عیدمحمد محمدی معاون امور محصلان پوهنتون بامیان و مسئولان  ادارۀ ملی امتحانات حضور  داشتند. برنامۀ یاد شده با تلاوت آیات از  کلام الهی آغاز گردیده، سپس پوهنمل محمد عثمان څولیزی معاون امور علمی پوهنتون بامیان، حضور و تشریف‎آوری والی بامیان، مسئولان ادارۀ ملی امتحانات و متقاضیان کانکور را خوش‎آمدید گفته، ضمن اظهار خْرسندی از میزبانی پوهنتون بامیان از این برنامه‎ها، از ادارۀ ملی امتحانات تشکر نمودند.آقای څولیزی از اشتراک کنندگان امتحان تقاضا برد تا سئوالات خویش را با دقت کامل مطالعه و به حل آن اقدام نموده و در انتخاب رشته‏ها مطابق هدایت و دستورات مسئولان ادارۀ ملی امتحانات  و استادان ممتحن پیش روند.  

الحاج مولوی عبدالله سرحد والی بامیان نیز از مسئولان اداره ملی امتحانات تشکر کرده و در تأمین شفافیت امتحان تأکید ورزیدند. موصوف از اشتراک کننده‏‏های کانکور خواست که نظم امتحان را رعایت کند  و به آنها  اطمینان داد که حقوق شان تأمین بوده و هیچ شخص نمی‏تواند در پروسه امتحانات مداخله کند.

استاد استانکزی مسئول هیأت ممتحن ادارۀ ملی امتحانات در بامیان، ضمن اشاره در موارد تخنیکی امتحانات، در مورد تعداد داوطلبان امتحان کانکور  این برنامه‎ها، صحبت کرده و از تمامی اشتراک کنندگان امتحان خواست که نظم را رعایت کرده و در قسمت حل سئوالات شان دقت کامل به خرچ دهند.

در اخیر، صندوق سئوالات  مهرولاک شده، از جانب  والی ولایت بامیان، معاونین پوهنتون بامیان و مسئولان  ادارۀ ملی امتحانات در در حضور و نظارت داوطلبان باز گردیده و امتحان رسماً  آغاز یافت.

در امتحان کانکور برنامه‏های مختلفه امسال در ولایت بامیان جمعاً به تعداد 117 داوطلب ثبت‏نام کرده بود و از آن جمله به تعداد 51 تن آنها حاضر امتحان بودند.

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۴۰۲/۶/۲۶ - ۸:۳۷
Background image

بازدید وزیر محترم تحصیلات عالی از پوهنتون بامیان

شیخ الحدیث الحاج مولوی نداء محمد ندیم وزیر تحصیلات عالی در حالیکه شماری از روسای وزارت نیز حضور داشتند، امروز شنبه مؤرخ 25 سنبله سال جاری، طی سفری از پوهنتون بامیان دیده نموده، ضمن. . .

دوشنبه ۱۴۰۲/۶/۲۰ - ۸:۵۱
Background image

ملاقات رئیس پوهنتون بامیان با رئیس دفتر یوناما در بامیان

الحاج مفتی حضرت محمد برهانی رئیس پوهنتون بامیان، عصر روز یکشنبه مؤرخ 19 سنبله سال روان با ساراه دی مول رئیس دفتر یوناما در بامیان، در حالیکه معاونین پوهنتون نیز حضور داشتند، در دفتر. . .

یکشنبه ۱۴۰۲/۶/۱۹ - ۱۴:۲۱
Background image

برنامهء تدریس ثقافت اسلامی برای محصلین پوهنتون بامیان آغاز گردید؛

مقام محترم وزارت تحصیلات عالی در نظر دارد تا در تمام پوهنتون های کشور ثقافت اسلامی توسط شیوخ و علمای دینی برجسته به شکل افتخاری تدریس گردد. محفلی به مناسبت افتتاح این برنامه، با حضور. . .

برگشت