اخذ امتحان کانکور شبانه، اختصاصی، مدارس دینی و علمای کرام در پوهنتون بامیان

bu_admin
شنبه ۱۴۰۱/۱۰/۲۴ - ۱۰:۵۸
کانکور

امتحان کانکور سال‏روانِ داوطلبان  بخش‏های شبانه، اختصاصی، علوم دینی و علمای کرام ولایت بامیان و دایکندی، امروز  پنجشنبه مؤرخ 19 جمادی‏الثانی سال 1444 هـ..ق، مطابق 22 جدی سال 1401 هـ.ش، در پوهنتون بامیان اخذ گردید. محفل افتتاحیۀ این امتحانات در پوهنځی تعلیم و تربیه، برگزار و در آن الحاج مولوی عبدالله سرحد والی ولایت بامیان، پوهنمل محمد عثمان څولیزی معاون امور علمی، پوهنمل عیدمحمد محمدی معاون امور محصلان پوهنتون بامیان و مسئولان  ادارۀ ملی امتحانات حضور  داشتند. برنامۀ یاد شده با تلاوت آیات از  کلام الهی آغاز گردیده، سپس پوهنمل محمد عثمان څولیزی معاون امور علمی پوهنتون بامیان، حضور و تشریف‎آوری والی بامیان، مسئولان ادارۀ ملی امتحانات و متقاضیان کانکور را خوش‎آمدید گفته، ضمن اظهار خْرسندی از میزبانی پوهنتون بامیان از این برنامه‎ها، از ادارۀ ملی امتحانات تشکر نمودند.آقای څولیزی از اشتراک کنندگان امتحان تقاضا برد تا سئوالات خویش را با دقت کامل مطالعه و به حل آن اقدام نموده و در انتخاب رشته‏ها مطابق هدایت و دستورات مسئولان ادارۀ ملی امتحانات  و استادان ممتحن پیش روند.  

الحاج مولوی عبدالله سرحد والی بامیان نیز از مسئولان اداره ملی امتحانات تشکر کرده و در تأمین شفافیت امتحان تأکید ورزیدند. موصوف از اشتراک کننده‏‏های کانکور خواست که نظم امتحان را رعایت کند  و به آنها  اطمینان داد که حقوق شان تأمین بوده و هیچ شخص نمی‏تواند در پروسه امتحانات مداخله کند.

استاد استانکزی مسئول هیأت ممتحن ادارۀ ملی امتحانات در بامیان، ضمن اشاره در موارد تخنیکی امتحانات، در مورد تعداد داوطلبان امتحان کانکور  این برنامه‎ها، صحبت کرده و از تمامی اشتراک کنندگان امتحان خواست که نظم را رعایت کرده و در قسمت حل سئوالات شان دقت کامل به خرچ دهند.

در اخیر، صندوق سئوالات  مهرولاک شده، از جانب  والی ولایت بامیان، معاونین پوهنتون بامیان و مسئولان  ادارۀ ملی امتحانات در در حضور و نظارت داوطلبان باز گردیده و امتحان رسماً  آغاز یافت.

در امتحان کانکور برنامه‏های مختلفه امسال در ولایت بامیان جمعاً به تعداد 117 داوطلب ثبت‏نام کرده بود و از آن جمله به تعداد 51 تن آنها حاضر امتحان بودند.

تازه خبرونه

دوشنبه ۱۴۰۲/۳/۲۲ - ۱۱:۱۸
Background image

محفل یازدهمین دور فراغت محصلان از برنامه های آموزشی کوتاه مدت کمپیوتر

محفل یازدهمین دور فراغت محصلان از برنامه های آموزشی کوتاه مدت کمپیوتر به تاریخ 22/11/1444 هـ ق در سالون مرکز تکنالوژی معلوماتی و ارتباطی پوهنتون بامیان برگزار گردید.

مجلس با تلاوت آیات. . .

دوشنبه ۱۴۰۲/۲/۲۵ - ۱۱:۵
Background image

بازدید شیخ‏الحدیث و القرآن الحاج مولوی ندامحمد ندیم از پوهنتون بامیان

بازدید شیخ‏الحدیث و القرآن الحاج مولوی ندامحمد ندیم از پوهنتون بامیان وزیر تحصیلات عالی با هیئت معیتی‏اش روز یکشنبه مؤرخ 23/10/1444 هـ.ق، به هدف بازدید از پوهنتون بامیان به این ولایت. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۱۱:۵۷
Background image

د میدان وردګ والي او متنفذانو د لوړو زده کړو له وزیر سره وکتل

د وردګو ولایت والي عبدالرحمن طارق،د ولایتي شورا رئيس اخترمحمد طاهري، وردګ د لوړو زده کړو موسسې رئيس مسعود حسن زي ، په ولسي جرګه کې د خلکو استازي محمد نعیم وردګ ،ډاکتر عبیدالله کلیمزي ,. . .

BACK TO NEWS