اخذ امتحان کانکور شبانه، اختصاصی، مدارس دینی و علمای کرام در پوهنتون بامیان

bu_admin
Sat, Jan 14 2023 10:58 AM
کانکور

امتحان کانکور سال‏روانِ داوطلبان  بخش‏های شبانه، اختصاصی، علوم دینی و علمای کرام ولایت بامیان و دایکندی، امروز  پنجشنبه مؤرخ 19 جمادی‏الثانی سال 1444 هـ..ق، مطابق 22 جدی سال 1401 هـ.ش، در پوهنتون بامیان اخذ گردید. محفل افتتاحیۀ این امتحانات در پوهنځی تعلیم و تربیه، برگزار و در آن الحاج مولوی عبدالله سرحد والی ولایت بامیان، پوهنمل محمد عثمان څولیزی معاون امور علمی، پوهنمل عیدمحمد محمدی معاون امور محصلان پوهنتون بامیان و مسئولان  ادارۀ ملی امتحانات حضور  داشتند. برنامۀ یاد شده با تلاوت آیات از  کلام الهی آغاز گردیده، سپس پوهنمل محمد عثمان څولیزی معاون امور علمی پوهنتون بامیان، حضور و تشریف‎آوری والی بامیان، مسئولان ادارۀ ملی امتحانات و متقاضیان کانکور را خوش‎آمدید گفته، ضمن اظهار خْرسندی از میزبانی پوهنتون بامیان از این برنامه‎ها، از ادارۀ ملی امتحانات تشکر نمودند.آقای څولیزی از اشتراک کنندگان امتحان تقاضا برد تا سئوالات خویش را با دقت کامل مطالعه و به حل آن اقدام نموده و در انتخاب رشته‏ها مطابق هدایت و دستورات مسئولان ادارۀ ملی امتحانات  و استادان ممتحن پیش روند.  

الحاج مولوی عبدالله سرحد والی بامیان نیز از مسئولان اداره ملی امتحانات تشکر کرده و در تأمین شفافیت امتحان تأکید ورزیدند. موصوف از اشتراک کننده‏‏های کانکور خواست که نظم امتحان را رعایت کند  و به آنها  اطمینان داد که حقوق شان تأمین بوده و هیچ شخص نمی‏تواند در پروسه امتحانات مداخله کند.

استاد استانکزی مسئول هیأت ممتحن ادارۀ ملی امتحانات در بامیان، ضمن اشاره در موارد تخنیکی امتحانات، در مورد تعداد داوطلبان امتحان کانکور  این برنامه‎ها، صحبت کرده و از تمامی اشتراک کنندگان امتحان خواست که نظم را رعایت کرده و در قسمت حل سئوالات شان دقت کامل به خرچ دهند.

در اخیر، صندوق سئوالات  مهرولاک شده، از جانب  والی ولایت بامیان، معاونین پوهنتون بامیان و مسئولان  ادارۀ ملی امتحانات در در حضور و نظارت داوطلبان باز گردیده و امتحان رسماً  آغاز یافت.

در امتحان کانکور برنامه‏های مختلفه امسال در ولایت بامیان جمعاً به تعداد 117 داوطلب ثبت‏نام کرده بود و از آن جمله به تعداد 51 تن آنها حاضر امتحان بودند.

Latest news

Wed, Apr 28 2021 10:58 AM
Background image

برگزاری امتحان کانکورسال 1400 در ولایت بامیان

امتحان کانکور در ولایت بامیان برگزار شد؛
محفل افتتاحیه امتحان کانکور با حضور‌داشت رئیس دانشگاه، معاون علمی و معاون امور محصلان دانشگاه، هیئت برگزاری امتحانات کانکور، استادان،. . .
Mon, Aug 03 2020 9:53 AM
Background image

محفل معرفی محترم پوهنیار سید ضیغم کاظمی آمر مرکز انکشاف مسلکی استادان پوهنتون بامیان

محفل معرفی محترم پوهنیار سید ضیغم کاظمی آمر مرکز انکشاف مسلکی استادان پوهنتون بامیان

روز دوشنبه مورخ 5/5/1399 محترم پوهنیار سید ضیغم کاظمی که قبلا از آدرس دانشگاه به عنوان آمر مرکز. . .

BACK TO NEWS