معین علمی وزارت تحصیلات عالی با مسوولان پوهنتون کندهار دیدار کرد

bu_admin
پنجشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۱۲:۳
معین علمی وزارت تحصیلات عالی با مسوولان پوهنتون کندهار دیدار کرد

پوهنمل عبدالتواب بالاکرزی معین علمی وزارت تحصیلات عالی در جریان سفر خویش به ولایت کندهار طی ملاقات های جداگانه با مسوولین و استادان نهاد های دولتی و خصوصی آن ولایت، خواست ها و مشکلات آنان را استماع نمود.

در این دیدار ها اساتید و مسوولان با ابراز خرسندی از تشریف آوری هیات وزارت تحصیلات عالی به ولایت کندهار یک سلسله خواست ها و مشکلات شان را با معین علمی وزارت تحصیلات عالی شریک ساختن.

پوهنمل بالاکرزی در دیدار با مسوولین موسسات تحصیلات عالی خصوصی کندهار روی تطبیق اسناد تقنینی و بلند بردن کیفیت در آن نهاد ها تاکید ورزید.

وی همچنان با اشتراک در شورای علمی پوهنتون کندهار نظریات، مشکلات و طرح های رهبری و اعضای کادر علمی را در قسمت تعیین نسبت و تناسب معقول بین استاد، محصل و کارمندان خدمات ملکی و ظرفیت جذب محصل، بورسیه ها تحصیلی، مشکل غصب زمین پوهنتون در عینو مینه و دیوار احاطه آن، اعمار یک باب مسجد و دیگر پروژه های زیر بنایی، حل مشکل آب جهت سرسبزی محیط پوهنتون، حل مشکل پروژه‌های که‌ سال‌ها قبل آغاز و به پایه ای اکمال نرسیده اند، تاکید بر هماهنگی بیشتر بین پوهنتون ها و ادارات مرکزی وزارت درطی مراحل به‌ موقع اسناد نهاد های ولایتی در مرکز، مشکلات بود و باش استادان ولایات در مرکز، بلند بردن ظرفیت های کارمندان اداری، افزایش بودجه انکشافی و سایر موضوعات را استماع و در مورد پاسخ ارایه نمود.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۱۲:۸
Background image

25 تن از محصلان افغان از دوره ماستری پوهنتون تخنیکی برلین فارغ شدند

تکنالوژی معلوماتی فاصله میان پژوهشگران را ازمیان برداشته و باعث انقلاب علمی در عرصۀ تولید علم و اندیشه در نظام آموزشی گردیده است.

این مطلب را دکتور عباس بصیر وزیر تحصیلات عالی به. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۱۲:۳
Background image

معین علمی وزارت تحصیلات عالی با مسوولان پوهنتون کندهار دیدار کرد

پوهنمل عبدالتواب بالاکرزی معین علمی وزارت تحصیلات عالی در جریان سفر خویش به ولایت کندهار طی ملاقات های جداگانه با مسوولین و استادان نهاد های دولتی و خصوصی آن ولایت، خواست ها و مشکلات. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۱۲:۰
Background image

چهار پروژه مهم در پوهنتون کندهار افتتاح شد

معین علمی وزارت تحصیلات عالی چهار پروژه مهم را در پوهنتون کندهار افتتاح نمود.

این پروژه ها شامل مرکز تحقیقات علمی دکتور حضرت میر توتاخیل، تالار پوهاند میر حسین شاه، تالار پوهنحی. . .

برگشت