برنامهء تدریس ثقافت اسلامی برای محصلین پوهنتون بامیان آغاز گردید؛

bu_admin
یکشنبه ۱۴۰۲/۶/۱۹ - ۱۴:۲۱
Bamyan

مقام محترم وزارت تحصیلات عالی در نظر دارد تا در تمام پوهنتون های کشور ثقافت اسلامی توسط شیوخ و علمای دینی برجسته به شکل افتخاری تدریس گردد. محفلی به مناسبت افتتاح این برنامه، با حضور داشت رئیس، معاون علمی، معاون امور محصلان و معاون مالی و اداری پوهنتون بامیان به تاریخ 25/2/1445 هـ ق در سالون پوهنځی زمین شناسی این پوهنتون برگزار گردید.
برنامه با تلاوت آیات کلام الله مجید توسط یک تن از محصلین آغاز شد.
الحاج مفتی حضرت محمد برهانی رئیس پوهنتون بامیان در رابطه به اهمیت و فضایل عبادات صحبت نموده و در بارهء این برنامه برای محصلین معلومات مفصل ارائه نمود. 
رئیس پوهنتون بامیان تعلیم و تربیه را اجزاء جدا نا پذیر از همدیگر دانسته و محصلین را به داشتن احترام متقابل و حفظ ارزش های اسلامی و انسانی تشویق نموده و مسئولیت های ایشان را یادآوری نمودند.
مولوی شراف الدین سعادت، یک تن از علمای برجسته ولایت بامیان که قرار است در این برنامه تدریس نماید نیز در سخنان مقدماتی شان در رابطه به موضوعات که قرار است درس داده شود معلومات داده و خاطر نشان ساخت که با آمدن امارت اسلامی در کشور عزیز ما فاصله بین مدرسه و پوهنتون از بین رفته و ما باید از علم و دانش همدیگر بهره ببریم.
قرار است موضوعات: عقاید، عبادات، نظام سیاسی اسلام، نظام اقتصادی اسلامی و اخلاق در این برنامه توسط دو تن از علمای دینی ولایت بامیان برای محصلین پوهنتون بامیان تدریس گردد.

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۴۰۲/۶/۲۶ - ۸:۳۷
Background image

بازدید وزیر محترم تحصیلات عالی از پوهنتون بامیان

شیخ الحدیث الحاج مولوی نداء محمد ندیم وزیر تحصیلات عالی در حالیکه شماری از روسای وزارت نیز حضور داشتند، امروز شنبه مؤرخ 25 سنبله سال جاری، طی سفری از پوهنتون بامیان دیده نموده، ضمن. . .

دوشنبه ۱۴۰۲/۶/۲۰ - ۸:۵۱
Background image

ملاقات رئیس پوهنتون بامیان با رئیس دفتر یوناما در بامیان

الحاج مفتی حضرت محمد برهانی رئیس پوهنتون بامیان، عصر روز یکشنبه مؤرخ 19 سنبله سال روان با ساراه دی مول رئیس دفتر یوناما در بامیان، در حالیکه معاونین پوهنتون نیز حضور داشتند، در دفتر. . .

یکشنبه ۱۴۰۲/۶/۱۹ - ۱۴:۲۱
Background image

برنامهء تدریس ثقافت اسلامی برای محصلین پوهنتون بامیان آغاز گردید؛

مقام محترم وزارت تحصیلات عالی در نظر دارد تا در تمام پوهنتون های کشور ثقافت اسلامی توسط شیوخ و علمای دینی برجسته به شکل افتخاری تدریس گردد. محفلی به مناسبت افتتاح این برنامه، با حضور. . .

برگشت