آغاز کمپاین نهال‏شانی در پوهنتون بامیان

bu_admin
دوشنبه ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۳:۲
Bamyan

20 حوت به عنوان روز ملی نهال‏شانی مسمی گردیده است. در این روز در سراسر کشور کمپاین نهال‏شانی با همکاری وزارت زارعت، آبیاری و مالداری در مرکز و ریاست‏های زراعت، آبیاری و مالداری در ولایات راه اندازی می‏گردد. کمپاین نهال‏شانی در ولایت بامیان نیز امروز یکشنبه مؤرخ 19 شعبان 1444 هـ.ق با حضور الحاج مولوی عبدالله سرحدی والی ولایت بامیان، مفتی حضرت محمد برهانی رئیس پوهنتون بامیان، رییس زراعت، آبیاری و مالداری، روسای ادارات مرکزی بامیان، اساتید و کارمندان، در پوهنتون بامیان آغاز گردید. محفلی که به همین مناسبت در صحن پوهنتون دایر گردیده بود. ابتدا، برنامه با تلاوت آیات چندی از کلام الله مجید آغاز گردیده، سپس الحاج مولوی عبدالله سرحدی والی بامیان پیرامون اهمیت و ضرورت نهال‏شانی در شرایط کنونی صحبت کرده، نهال‏شانی و حفاظت از آنرا صدقه جاریه عنوان کردند. موصوف از آغاز کمپاین نهال‏شانی در پوهنتون بامیان ابراز خرسندی نموده و از ادارات سکتوری و همکار تشکر و قدردانی نمودند.  

مفتی حضرت محمد برهانی رئیس پوهنتون بامیان غرس نهال را ثواب اخروی  و فایده دنیوی یاد کرده  و  از  ریاست زراعت، آبیاری و مالداری  مبنی بر آغاز کمپاین نهال‏شانی در این نهاد اکادمیک اظهار خرسندی نمودند. رییس پوهنتون  بامیان غرس نهال و ایجاد فضای سبز را به عنوان یک اصل دینی و علمی یاد کرده از همین رو از تمام استادان، کارمندان و محصلین این نهاد علمی خواست در قسمت حفاظت نهال‏های غرس شده توجه داشته باشند.

رئیس زراعت، آبیار و مالداری ولایت بامیان نیز پیرامون اهمیت نهال‏شانی صحبت کرده، گفت: در طی سال 1402 هجری شمسی به تعداد 500 هزار اسله نهال در مرکز و ولسوالی‏های ولایت بامیان در همکاری و مساعدت مؤسسات و نهادهای همکاری غرس می‏گردد و نیز در حدود 72 هزار اسله نهال از جانب ریاست زراعت، آبیاری و مالداری غرس خواهد گردید.  

در این محفل رئیس معارف و رئیس محیط زیست ولایت بامیان نیز پیرامون  کمپاین نهال‏شانی و اهمیت آن صحبت نموده  و از ادارات مربوط خواست که در حصه حفظ و مراقبت نهال‏های غرس‏شده توجه داشته باشند. محفل با دعائیه خیر توسط رئیس پوهنتون خاتمه یافته و اشتراک کنندگان به غرس نهال ها اقدام نمودند.  

12

 

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۳:۲
Background image

آغاز کمپاین نهال‏شانی در پوهنتون بامیان

20 حوت به عنوان روز ملی نهال‏شانی مسمی گردیده است. در این روز در سراسر کشور کمپاین نهال‏شانی با همکاری وزارت زارعت، آبیاری و مالداری در مرکز و ریاست‏های زراعت، آبیاری و مالداری در. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۱۰/۲۷ - ۱۰:۵۲
Background image

برنامه ارتقاء ظرفیت برای کارمندان اداری پوهنتون بامیان آغاز گردید.

روز دوشنبه مورخ (26/10/1401 هـ ش) مطابق با (23/6/1444 هـ ق)؛ برنامهء ارتقاء ظرفیت تحت عنوان "آموزش تکنیک های پیشرفته ویندوز،کار با پرنتر، یادگیری موضوعات مهم انترنت و تنظیمات ایمیل آدرس. . .

شنبه ۱۴۰۱/۱۰/۲۴ - ۱۰:۵۸
Background image

اخذ امتحان کانکور شبانه، اختصاصی، مدارس دینی و علمای کرام در پوهنتون بامیان

امتحان کانکور سال‏روانِ داوطلبان  بخش‏های شبانه، اختصاصی، علوم دینی و علمای کرام ولایت بامیان و دایکندی، امروز  پنجشنبه مؤرخ 19 جمادی‏الثانی سال 1444 هـ..ق، مطابق 22 جدی سال 1401 هـ.ش،. . .

برگشت