آغاز کمپاین نهال‏شانی در پوهنتون بامیان

bu_admin
دوشنبه ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۳:۲
Bamyan

20 حوت به عنوان روز ملی نهال‏شانی مسمی گردیده است. در این روز در سراسر کشور کمپاین نهال‏شانی با همکاری وزارت زارعت، آبیاری و مالداری در مرکز و ریاست‏های زراعت، آبیاری و مالداری در ولایات راه اندازی می‏گردد. کمپاین نهال‏شانی در ولایت بامیان نیز امروز یکشنبه مؤرخ 19 شعبان 1444 هـ.ق با حضور الحاج مولوی عبدالله سرحدی والی ولایت بامیان، مفتی حضرت محمد برهانی رئیس پوهنتون بامیان، رییس زراعت، آبیاری و مالداری، روسای ادارات مرکزی بامیان، اساتید و کارمندان، در پوهنتون بامیان آغاز گردید. محفلی که به همین مناسبت در صحن پوهنتون دایر گردیده بود. ابتدا، برنامه با تلاوت آیات چندی از کلام الله مجید آغاز گردیده، سپس الحاج مولوی عبدالله سرحدی والی بامیان پیرامون اهمیت و ضرورت نهال‏شانی در شرایط کنونی صحبت کرده، نهال‏شانی و حفاظت از آنرا صدقه جاریه عنوان کردند. موصوف از آغاز کمپاین نهال‏شانی در پوهنتون بامیان ابراز خرسندی نموده و از ادارات سکتوری و همکار تشکر و قدردانی نمودند.  

مفتی حضرت محمد برهانی رئیس پوهنتون بامیان غرس نهال را ثواب اخروی  و فایده دنیوی یاد کرده  و  از  ریاست زراعت، آبیاری و مالداری  مبنی بر آغاز کمپاین نهال‏شانی در این نهاد اکادمیک اظهار خرسندی نمودند. رییس پوهنتون  بامیان غرس نهال و ایجاد فضای سبز را به عنوان یک اصل دینی و علمی یاد کرده از همین رو از تمام استادان، کارمندان و محصلین این نهاد علمی خواست در قسمت حفاظت نهال‏های غرس شده توجه داشته باشند.

رئیس زراعت، آبیار و مالداری ولایت بامیان نیز پیرامون اهمیت نهال‏شانی صحبت کرده، گفت: در طی سال 1402 هجری شمسی به تعداد 500 هزار اسله نهال در مرکز و ولسوالی‏های ولایت بامیان در همکاری و مساعدت مؤسسات و نهادهای همکاری غرس می‏گردد و نیز در حدود 72 هزار اسله نهال از جانب ریاست زراعت، آبیاری و مالداری غرس خواهد گردید.  

در این محفل رئیس معارف و رئیس محیط زیست ولایت بامیان نیز پیرامون  کمپاین نهال‏شانی و اهمیت آن صحبت نموده  و از ادارات مربوط خواست که در حصه حفظ و مراقبت نهال‏های غرس‏شده توجه داشته باشند. محفل با دعائیه خیر توسط رئیس پوهنتون خاتمه یافته و اشتراک کنندگان به غرس نهال ها اقدام نمودند.  

12

 

تازه خبرونه

دوشنبه ۱۴۰۲/۳/۲۲ - ۱۱:۱۸
Background image

محفل یازدهمین دور فراغت محصلان از برنامه های آموزشی کوتاه مدت کمپیوتر

محفل یازدهمین دور فراغت محصلان از برنامه های آموزشی کوتاه مدت کمپیوتر به تاریخ 22/11/1444 هـ ق در سالون مرکز تکنالوژی معلوماتی و ارتباطی پوهنتون بامیان برگزار گردید.

مجلس با تلاوت آیات. . .

دوشنبه ۱۴۰۲/۲/۲۵ - ۱۱:۵
Background image

بازدید شیخ‏الحدیث و القرآن الحاج مولوی ندامحمد ندیم از پوهنتون بامیان

بازدید شیخ‏الحدیث و القرآن الحاج مولوی ندامحمد ندیم از پوهنتون بامیان وزیر تحصیلات عالی با هیئت معیتی‏اش روز یکشنبه مؤرخ 23/10/1444 هـ.ق، به هدف بازدید از پوهنتون بامیان به این ولایت. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۱۱:۵۷
Background image

د میدان وردګ والي او متنفذانو د لوړو زده کړو له وزیر سره وکتل

د وردګو ولایت والي عبدالرحمن طارق،د ولایتي شورا رئيس اخترمحمد طاهري، وردګ د لوړو زده کړو موسسې رئيس مسعود حسن زي ، په ولسي جرګه کې د خلکو استازي محمد نعیم وردګ ،ډاکتر عبیدالله کلیمزي ,. . .

BACK TO NEWS