برنامه معارفه محصلان جدیدالشمول پوهنتون بامیان برگزار گردید.

bu_admin
چهارشنبه ۱۴۰۲/۹/۱۵ - ۱۶:۱۵
Bamyan

به تاریخ 22/5/1445 هـ ق در سالون لیلیه پوهنتون بامیان محفل با شکوهی به مناسبت آشنایی محصلان جدیدالشمول با محیط، مسئولین و امکانات موجود در پوهنتون بامیان برگزار گردید. در این محفل رئیس پوهنتون، معاون علمی، معاون امور محصلان، معاون تحقیق و مجله علمی، معاون مالی و اداری، روئسای پوهنځی‏ها، استادان، کارمندان اداری و محصلین جدیدالشمول این پوهنتون اشتراک داشتند.

برنامه با تلاوت آیات کلام الله مجید توسط الحاج محمد نسیم فیاض یک تن از استادان پوهنځی شرعیات آغاز شد.

سپس، الحاج مفتی حضرت محمد برهانی رئیس پوهنتون بامیان، در ابتدای برنامه در رابطه به اهمیت علم و فراگیری آن و همچنین مسئولیت‏ها و مکلفیت‏های یک محصل صحبت‏های همه جانبه ایراد نموده، اضافه داشت شما محصلان در برابر خالق، اجتماع و خانواده مسئولیت دارید و کوشش صورت گیرد تا مسئولیت خویش را در قبال همه بصورت جدی و کامل انجام دهید.

محترم برهانی از محصلان خواست که از  نعمت‏های سپرده شده از جانب الله پاک و فرصت مساعد شده، استفاده درست و اعظمی نموده و همواره از خالق یکتا بخاطر  اعطای این همه نعمات ابراز قدردانی و تشکر نمایم.

ریاست پوهنتون بامیان، خدمت به مردم و ملت را جزئی از ‏ مسئولیت‏های محصلان به عنوان افراد متخصص برشمرده و از آنها خواست تا در قبال  بیت‏المال و دارائی های پوهنتون توجه جدی داشته باشند.

پوهنمل عید محمد محمدی معاون امور محصلان پوهنتون بامیان نیز در رابطه به اهمیت علم صحبت کرده اضافه داشت که الله متعال جایگاه ویژۀ را برای عالم و علم در نظر گرفته و از محصلان خواست که در فراگیری علوم تلاش جدی بخرچ دهند. موصوف ضمن اشاره به مراحل نظام آموزش و پرورش در کشور، آموزش و پرورش را جزء لاینفک زندگی اجتماعی یاد کرده و از محصلان خواست که دروس خویش را بخاطر دریافت سند تحصیلی نه؛ بلکه به منظور بلند بردن سطح دانایی خویش بخوانند.

در ادامه معاون امور محصلان طی پریزینتیشنی هیأت رهبری پوهنتون، رهبری پوهنحی‎ها، آمرین دیپارتمنت‏ها، مدیران اجرائی و تدریسی و همچنان امکانات و سهولت‏های پوهنتون را به معرفی گرفته و از محصلان جدیدالشمول خواست که مکلفیت‏های خویش را در قبال پوهنتون و نیروی انسانی این نهاد انجام داده و به دروس‏‏ شان توجه جدی داشته باشند.

در ادامه یک تن از محصلین جدیدالشمول به نمایندگی از دیگر محصلان صحبت کرده و از رهبری ا.ا.ا، رهبری وزارت تحصیلات عالی و رهبری پوهنتون ابراز تشکر و قدردانی نمودند.

برنامه با دعائیه خیر توسط دکتور احمد ادریس حبیبی رئیس پوهنځی شرعیات خاتمه یافت.
fg

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۳/۳/۱۹ - ۱۳:۲
Background image

اخذ امتحان کانکور عمومی سال 1403 هـ.ش ولایت بامیان، در پوهنتون بامیان

مروز پنجشنبه مؤرخ 17 جوزای سال‏روان، امتحان دور اول کانکور عمومی و اختصاصی در 16 ولایت کشور تنظیم و اخذ می‏‏گردد. بامیان نیز از جمله ولایات است که امتحان کانکور آن در این دور تنظیم. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۳/۲/۴ - ۱۴:۳۱
Background image

حشر عمومی پاک کاری محیط پوهنتون بامیان

پوهنتون بامیان روز دوشنبه مورخ 3 ثور 1403 ه ش مطابق 13/10/1445ه ق شاهد برنامه حشر عمومی بود. در برنامه پاک کاری کارمندان و استادان پوهنتون بامیان اشتراک کرده بودند. قابل یاد اوریست که. . .

دوشنبه ۱۴۰۳/۱/۱۳ - ۱۲:۲
Background image

کمک بیش از ۱۰۰ اصله نهال توسط یک تن  محصل در پوهنتون بامیان.

کمپاین نهال‌شانی در پوهنتون بامیان به تاریخ ۱۲ حمل سال‌روان، با اهدای ۱۰۵ اصله نهال توسط احسان الله محصل صنف اول پوهنځی زمین‌شناسی با اشتراک هیأت رهبری پوهنتون رسماََ آغاز گردید.
الحاج. . .

برگشت