فراغت 146 تن محصلان پوهنحی‏های مختلفه از برنامه‏های آموزشی کوتاه مدت

bu_admin
Bamyan

Event dates

Event dates -

فراغت 146 تن محصلان پوهنځی‏ های مختلفه از برنامه‏ های آموزشی کوتاه مدت؛
برنامه ‏های آموزشی کوتاه مدت کمپیوتر که از سوی مدیریت عمومی تکنالوژی معلوماتی پوهنتون بامیان برای محصلان پوهنځی‏ های  گوناگون پوهنتون برگزار گردیده بود، موفقانه به پایان رسیده و فارغین شان تصادیق فراغت شانرا دریافت نمودند.
محفلی که به همین مناسبت به تاریخ 2/3/1445 هـ ق در سالون مرکز تکنالوژی معلوماتی و ارتباطی پوهنتون بامیان تدویر یافته بود، الحاج مفتی حضرت محمد برهانی رئیس پوهنتون، پوهنمل محمد عثمان څولیزی معاون علمی، پوهنمل عیدمحمد محمدی معاون امور محصلان، عبدالجلیل حکیمی معاون مالی و اداری، محمد انور صادقی آمر امور محصلان، مسئولین تکنالوژی معلوماتی و فارغین برنامه حضور داشتند.
مجلس با تلاوت آیات روح بخش کلام الله مجید توسط قاری جعفری و با گردانندگی محمد حیدری دوتن از محصلان پوهنتون آغاز گردید. 
مرتضی اصیل مدیر عمومی تکنالوژی معلوماتی پوهنتون بامیان ضمن عرض خوش آمدید به حاضرین جلسه، فراغت محصلان را از دوازدهمین دور برنامه‏ های آموزشی کوتاه مدت کمپیوتر تبریک گفت. آقای اصیل ضمن تشکر و قدردانی از استادان رضا کار در این دوره؛ یادآور شد که در مجموع (180) تن از محصلان در شش صنف ثبت نام شده بودند که بعد از اخذ امتحان به تعداد 146 تن آنان مستحق سرتفکت شناخته شده‏ اند.
الحاج مفتی حضرت محمد برهانی رئیس پوهنتون بامیان ضمن خرسندی از تدویر برنامه ‏های آموزشی کوتاه مدت، در رابطه به اهمیت فراگیری تکنالوژی نوین صحبت نموده و آنرا از دیدگاه دین مبین اسلام به بررسی گرفت. رئیس پوهنتون یادآور شدند که دین مقدس اسلام نه تنها مخالف یادگیری و آموزش تکنالوژی نبوده؛ بلکه مشوق آن نیز می‏ باشد. موصوف با تذکر معجزات و داستان حضرت سلیمان (ع) در رابطه به اهمیت و تأثیرگذاری تکنالوژی در هر عصر و زمان به ویژه در زمانۀ کنونی سخنرانی مفصل ایراد نمودند.
آقای برهانی درس و تعلیم را جزء صدقات جاریه دانسته و از مسئولین تکنالوژی معلوماتی پوهنتون بامیان به خاطر برگزاری، مدیریت و تدریس چنین برنامه‏ها تقدیر کرده و حمایت قاطع خویش را از تطبیق دوره ‏های بعدی اعلان نمود.
متعاقباً، استاد عبدالجلیل حکیمی معاون مالی و اداری پوهنتون بامیان نیز در رابطه به مسئولیت‏ پذیری و مکلفیت‏ های یک محصل سخنرانی نموده و از محصلان خواستند که در زمینۀ یادگیری و تحصیل علوم از هیچگونه سعی و تلاش دریغ نورزند.
قابل ذکر است که در این دور برنامه ‏‏های ویندوز، ورد، اکسل، فتوشاپ و اکسس از جانب مسئولین مدیریت عمومی تکنالوژی و معلوماتی و چند تن استاد افتخاری تدریس گردیده است.
برنامه با دعائیه توسط معاون مالی و اداری پوهنتون و توزیع سرتفکت‏ ها برای فارغین و تقدیر نامه ‏های که از طرف هیأت رهبری پوهنتون برای مسئولین تکنالوژی معلوماتی و استادان رضا کار این دوره در نظر گرفته شده بود، به پایان رسید.

رویدادهای بیشتر

پنجشنبه ۱۴۰۲/۶/۳۰ - ۸:۵۷
Background image

تدویر کنفرانس علمی- تحقیقی ( علل، پیامد و روش درمان مواد مخدر) در پوهنتون بامیان

کنفرانس علمی- تحقیقی تحت عنوان علل، پیامد و روش درمان مواد مخدر، امروز چهار شنبه مؤرخ 29 سنبه سال روان با حضور الحاج مفتی حضرت محمد برهانی رئیس پوهنتون بامیان، معاونان پوهنتون، الحاج . . .

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۶/۲۸ - ۱۴:۴۲
Background image

گزارش سیرعلمی محصلین سال چهارم پوهنحی زراعت

روز چهارشنبه 27 سنبله 1402

     محصلین سال چهارم دیپارتمنت‌های خاک‌شناسی وآبیاری، اگرانومی و اقتصاد و توسعه زراعتی پوهنحی زراعت پوهنتون بامیان تحت رهنمای پوهنمل توره بازپویش و . . .

یکشنبه ۱۴۰۲/۶/۲۶ - ۱۵:۳۵
Background image

فراغت 146 تن محصلان پوهنحی‏های مختلفه از برنامه‏های آموزشی کوتاه مدت

فراغت 146 تن محصلان پوهنځی‏ های مختلفه از برنامه‏ های آموزشی کوتاه مدت؛
برنامه ‏های آموزشی کوتاه مدت کمپیوتر که از سوی مدیریت عمومی تکنالوژی معلوماتی پوهنتون بامیان برای محصلان پوهنځی‏ . . .