سنگ تهداب یک باب کتابخانه در پوهنتون بامیان گذاشته شد.

bu_admin
Bamyan

Event dates

Event dates -

سنگ تهداب یک باب کتابخانه به مساحت 200 متر مربع  به کمک و همکاری دفتر تیکای کشور دوست ترکیه در  پوهنتون بامیان گذاشته شد. در مراسم تهداب‏گذاری این مرکز الحاج مولوی عبدالله سرحدی والی بامیان، الحاج مفتی حضرت محمد برهانی رئیس پوهنتون بامیان، فاضل آکین اردوغان رئیس دفتر تیکا، معاونین پوهنتون و روسای پوهنځی‏ها حضور داشتند.

رییس پوهنتون بامیان اعمار کتابخانه را برای پوهنتون مهم و ضروری دانسته و از دفتر تیکا بخاطر ساخت آن ابراز قدردانی و تشکر به عمل آوردند.  رئیس دفتر تیکا نیز از همکاری شان با پوهنتون بامیان اظهار خوشحالی کرده، وعده همکاری‏های بیشتر را با این نهاد علمی سپردند.

پوهنتون بامیان یکی از نهادهای کهن در کشور بوده که دارای دو کمپس می‏باشد، کمپس سابقه آن در بازار بامیان با دانشتن دو پوهنځی و یک کتابخابه بزرگ قرار داشته و کمپس جدید آن در جرخشکک با داشتن پنج پوهنځی واقع می‏باشد و تااکنون کدام کتابخانه بزرگ که محصلان بتوانند از آن استفاده کنند، موجود نبود. به اثر سعی و تلاش رهبری پوهنتون، دفتر تیکا ساخت یک باب کتابخانه را در پوهنتون بامیان همکاری نموده که امروز سنگ تهداب آن رسماً گذاشته شد. بعد از ساخت این مرکز مهم محصلان می‏توانند تا در جهت کارهای علمی و تحقیقی از آن استفاده کنند.  

Bamyan

More events

Sun, Jul 07 2024 12:22 PM
Background image

مسابقات والیبال پوهنتون بامیان آغاز گردید.

مسابقات والیبال سمستر بهاری پوهنځی‌های پوهنتون بامیان امروز شنبه مؤرخ ۱۶/ ۴/ ۱۴۰۳ هـ.ش رسماََ آغاز گردید. در محفل افتتاحيه این مسابقات که در صحن پوهنتون و میدان والیبال برگزار گردیده . . .

Wed, Jun 26 2024 2:27 PM
Background image

215 تن از محصلان پوهنتون بامیان در چهاردهمین دور برنامه های آموزشی ارتقاء ظرفیت کمپیوتر فارغ گردیدند

محفل چهاردهمین دور فراغت محصلان از برنامه های آموزشی کوتاه مدت کمپیوتر به تاریخ 19/12/1445 هـ ق در سالون مرکز تکنالوژی معلوماتی و ارتباطی پوهنتون بامیان با حضورداشت مفتی حضرت محمد . . .

Tue, Jun 25 2024 8:55 AM
Background image

تدویر سمینار دو روزهٔ آموزش سیستم (HEMIS) در پوهنتون بامیان

  به‌تاریخ 4/4/1403 هـ ش سمینار دو روزهٔ آموزش سیستم (HEMIS) در پوهنتون بامیان با حضور داشت معاون امور محصلان، روئسای پوهنځی‌ها، آمرین دیپارتمنت‌ها، آمر امور محصلان و استادان دایر گردید . . .