از محصلین ممتاز پوهنځی‏های مختلفۀ پوهنتون بامیان تقدیر به عمل آمد.

bu_admin
Bamyan

Event dates

Event dates -

به تاریخ 28/2/1445 هـ ق در سالون پوهنځی زمین شناسی پوهنتون بامیان، محفل با شکوهی به مناسبت تقدیر از محصلین ممتاز و اول نمرۀ دیپارتمنت‏های پوهنځی‏های مختلف برگزار گردید. در این محفل رئیس پوهنتون بامیان، رئیس پلان و پالیسی وزارت تحصیلات عالی، معاونین پوهنتون، روئسای پوهنځی‏ها، استادان، کارمندان اداری و محصلین پوهنتون بامیان اشتراک داشتند. برنامه با تلاوت آیات کلام الله مجید توسط الحاج محمد نسیم فیاض یک تن از استادان پوهنځی شرعیات آغاز شد. الحاج مفتی حضرت محمد برهانی رئیس پوهنتون بامیان، در ابتدای برنامه در رابطه به ویژگی‏های محصل خوب صحبت نموده؛ داشتن نیت پاک در قبال جامعه و کشور، عزم راسخ و پایداری، علاقه مندی به رشتهء تحصیلی، صبر و بردباری را در جریان تحصیل از صفات نیک یک محصل یاد کردند. رئیس پوهنتون بامیان استفادهء درست و مؤثر از وقت را برای محصلین بی نهایت ضرور دانسته و از تمام محصلین خواستند که با برنامه‏ریزی درست از مشغولیت‏های خارج از تحصیل خویش بکاهد و تمام تمرکز و تلاش شان را روی درس و پیشرفت تحصیلی شان داشته باشند. پوهنمل عیدمحمد محمدی معاون امور محصلان پوهنتون بامیان، ضمن عرض خوش‏آمدید به اشتراک‏کنندگان در رابطه به برنامه معلومات مفصل ارائه نمود. معاون امور محصلان پوهنتون بامیان افزود: در برنامهء امروزی سه تن منحیث محصل برتر در سطح پوهنتون و یک یک تن منحیث محصل برتر در سطح پوهنځی‏ها شناخته شده که در پهلوی اول نمره‏های دیپارتمنت‏ها امروز تقدیر می‏گردند. استاد محمدی در ادامه به ویژگی‏ها و مکلفیت‏های یک محصل موفق نیز اشاره نموده، ایشان کسب تخصص در رشتهء تحصیلی، اشتراک فعال و مؤثر در برنامه‏های فرهنگی و اجتماعی و اجرای تحقیقات علمی مرتبط به رشتهء تحصیلی را برای محصلین ضروری دانست. معاون امور محصلان، دانشجویان را به داشتن هدف، ارتباطات سالم، یادگیری زبان و مهارت‏های تخنیکی تشویق نمودند. همچنان، موصوف کسب مقام برتر را برای محصلان یاد شده تبریگ گفته و همچنان از اداره محترم UNDP مقیم بامیان بخاطر حمایت مالی و آماده‏سازی تحایف برای محصلان ابراز تشکر و قدردانی نمودند. متعاقباً، مفتی رضوان الله منیب رئیس پلان و پالیسی وزارت تحصیلات عالی نیز به ایراد سخن پرداخته و ضمن شکر گزاری به خاطر تطبیق نظام اسلامی، از محصلین خواستند که شانه به شانه در کنار هم برای ترقی، پیشرفت و آبادانی کشور عزیز ما افغانستان تلاش شبانه روزی به خرچ دهند. برنامه با توزیع تقدیرنامه‏ها و جوایز که از طرف ادارۀ پوهنتون برای محصلین ممتاز در نظر گرفته شده بود ادامه یافته و با دعائیه خیر توسط دکتور احمد ادریس حبیبی رئیس پوهنځی شرعیات پوهنتون بامیان خاتمه یافت.

More events

Thu, Sep 21 2023 8:57 AM
Background image

تدویر کنفرانس علمی- تحقیقی ( علل، پیامد و روش درمان مواد مخدر) در پوهنتون بامیان

کنفرانس علمی- تحقیقی تحت عنوان علل، پیامد و روش درمان مواد مخدر، امروز چهار شنبه مؤرخ 29 سنبه سال روان با حضور الحاج مفتی حضرت محمد برهانی رئیس پوهنتون بامیان، معاونان پوهنتون، الحاج . . .

Tue, Sep 19 2023 2:42 PM
Background image

گزارش سیرعلمی محصلین سال چهارم پوهنحی زراعت

روز چهارشنبه 27 سنبله 1402

     محصلین سال چهارم دیپارتمنت‌های خاک‌شناسی وآبیاری، اگرانومی و اقتصاد و توسعه زراعتی پوهنحی زراعت پوهنتون بامیان تحت رهنمای پوهنمل توره بازپویش و . . .

Sun, Sep 17 2023 3:35 PM
Background image

فراغت 146 تن محصلان پوهنحی‏های مختلفه از برنامه‏های آموزشی کوتاه مدت

فراغت 146 تن محصلان پوهنځی‏ های مختلفه از برنامه‏ های آموزشی کوتاه مدت؛
برنامه ‏های آموزشی کوتاه مدت کمپیوتر که از سوی مدیریت عمومی تکنالوژی معلوماتی پوهنتون بامیان برای محصلان پوهنځی‏ . . .